Dwudniowe warsztaty umiejętności przemawiania

Wystąpienia publiczne to dla ciebie istna tortura, dlatego unikasz ich jak ognia? Podczas przemówień gubisz wątki, zapominasz o kluczowych kwestiach, pocisz się i drży ci głos? Zmień to! Naucz się jak mówic, żeby na mównicy poczuć się pewniej.

Wszyscy wielcy mówcy byli najpierw złymi mówcami.

Ralph Waldo Emerson

Sztuka wpływania na ludzi, czyli kiedy słowa mają moc

Warsztaty umiejętności publicznego przemawiania to autorski program filozofa, trenera i wykładowcy Dariusza Dumy, który podczas dwudniowego szkolenia rozwinie umiejętności kursantów dotyczące wystąpień.
Nauczy m.in. jak rozpoznawać i wykorzystywać własny urok i predyspozycje, żeby przemowy były dobre. Dobre, czyli rasowe, wiarygodne, niepowtarzalne i z mocą. Dobre, czyli słuchane i zapamiętane.
Pokaże, jak być wiarygodnym, budować wizerunek oraz jak stać się angażującym liderem. – Nauczyć. Poruszyć. Rozkochać – tak zadania mówcy określał wybitny rzymski retor Kwintylian. A ja chciałbym powrócić do tej tradycji. By nasza mowa, mądra i umiejętnie podana, zmieniała życie słuchaczy. Wiemy, jak ważne są emocje i forma przekazu – często nawet zastępują wartościową treść – tłumaczy Dariusz Duma.

Każdy może być dobrym mówcą
W dobie mediów społecznościowych i chata GPT nowej mocy nabierają umiejętność i potrzeba docierania do ludzi bezpośrednio, przez żywe słowo. Dlatego tak ważne są komunikacja werbalna i niewerbalna. – Kluczowe są też osobowość i temperament mówcy, a te można kształtować. Podczas tych warsztatów, pokażę jak to zrobić – dodaje Duma.

Warsztat SZTUKA WYSTĄPIEŃ PUBLICZYCH
czas trwania: xx godz. 2 dni
liczba osób: do 10
miejsce: Warszawa
koszt: 1890 pln/os + vat

• Nasze oczekiwania i cele do osiągnięcia na warsztatach. Kim jest profesjonalny mówca? Ja jako mówca/mówczyni. Co to znaczy „uczę się wystąpień publicznych”? Czego tak naprawdę potrzebujesz się nauczyć? Wiedza, umiejętności, postawy, nawyki, Rozumienie siebie i odbiorców.

• Pierwsze „próbki” prezentacji przygotowane przez Uczestników – 3 minutowe wystąpienia „eksperymentalne”.

• Feedback – wrażenie, wpływ, cel, użyte narzędzia i środki – retoryczne, wizualne. Tempo, dynamika.

• Struktura dobrego wystąpienia – cel i strategia, struktura i scenariusz.

• Jakie zachowania i techniki mam do dyspozycji, kiedy mówię do ludzi? Jak ich używać i w jakich proporcjach. Jak je dostroić do siebie, odbiorców, a przede wszystkim do celu, jaki chcemy osiągnąć?

• Komunikacja w prezentacji – głos, ton, słowo, obraz, ciało, rytm, dialog. Retoryczne techniki w wystąpieniach. Dostrojenie.

• Skuteczność prezentacji – jak ją sprawdzać? Samoświadomość i kontrola nad sytuacją.

• Ponowne wystąpienia studyjne – analiza poczynionych postępów. Ponowny feedback.

• Feedback do wystąpień – cd.

• Nasze talenty, urok i styl występowania, jak je uchwycić i twórczo rozwinąć?

• Zarządzanie grupą w wystąpieniach publicznych. Specyfika grup – i tzw. Trudni uczestnicy…

• Plan dalszego rozwoju – w „prawdziwym” życiu.

Interaktywny wykład, praca w grupie, życzliwy feedback – każdy z uczestników poprowadzi dwukrotnie mini-próbkę swojego wystąpienia – 3 minuty.
Spontanicznie, z humorem i zdrowym dystansem.

PROWADZĄCY:

Dariusz Duma, filozof, przedsiębiorca, trener zarządzania i przywództwa, uczy prezentacji od 20 lat, popularny wykładowca, m.in. Francuski Instytut Zarządzania, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych, Studium im. Pawła Adamowicza, mówca i uczestnik paneli, popularyzator tematyki filozofii i psychologii biznesu w mediach, autor tekstów, książek i podcastów, dyrektor wykonawczy polskiego oddziału FBN The Family Business Network.